Chanel - Haute Couture jaro/léto 2009

2. června 2009 v 21:01 | Christen
Pro někoho je panensky bílá synonymem nedostatku kreativity, pro jiného výzvou. Karl Lagerfeld ji zhmotnil, nepopsanému listu vdechl život. Nová kolekce značky Chanel, která byla představena na konci ledna v Paříži, velice nápaditě zpracovává toto křehké téma a působí velice osobitě s nekonečnou jemností a citem pro intimitu.
Sněhově bílé modely působí líbezně i extravagantně i díky jemným čepcům (od tiár po objemné konstrukce), které navrhl japonský mistr kadeřník Kasua Kamo. Jinak je třeba vyzdvihnout precizní práci se siluetou. Autor pracoval s klasickým, téměř prêt-à-porter tvarem A, ale ten díky použití perfektních materiálů a citu pro detail působí honosně. Použitím elegantních minimalistických prvků dotváří celek, který velice povedeně navazuje na bohaté dědictví slavného módního domu.
Přehlídka postupně gradovala v propracovanější modely, které ruka mistra přeměnila v ojedinělé ukázky dokonalosti. Byla z nich cítit poetika, grafický modernismus i technické novinky. Barevná jednoznačnost uvolnila prostor lehkým experimentům s prvky a detaily. Ke konci se jako protiklad na mole objevila i černá - v doplňcích a propracovaných opascích.Z celé přehlídky byla dokonale cítit vyváženost, magie, panenství, výjimečnost a jemnost v provedení.
Chanel vede pařížskou Houte Couture jistým krokem, vstříc k ideálu věčné krásy.


Défilé ChanelDéfilé Chanel
Défilé Chanel

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš ráda DKNY?

Ano
Ne
Neznám

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama